Zobacz więcej

Język Hiszpański dla uczniów szkoły podstawowej.

Metoda Colorin Colorado jest już w Łodzi

Colorín Colorado to kompletna metoda nauki języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku szkolnym.

Uczymy dzieci przez pełne „zanurzenie w języku”, czyli tak jak dziecko uczy się języka ojczystego. Dzięki temu dzieci szybko osłuchują się z językiem i nie muszą pokonywać żadnej bariery językowej. Jedną z największych zalet metody jest wykorzystywana w niej i skrupulatnie przestrzegana zasada spirali, czyli metoda ciągłego powtarzania i budowania nowego materiału na już opanowanym. Dzięki czemu dzieci mają poczucie bezpieczeństwa i szybko opanowują nowy materiał

 Podczas zajęć języka hiszpańskiego kładziemy nacisk na budowanie zdań i pytań.Na każdych zajęciach stwarzamy w klasie naturalne sytuacje sprzyjające wzajemnej komunikacji. Dzieci są zapraszane do tworzenia krótkich dialogów z wykorzystaniem nowo poznanych słów i pytań.

Dzieci są zanurzone w języku hiszpańskim od pierwszej lekcji. Kładziemy nacisk na powtórki przez co dzieci robią szybki progres. Z drugiej strony dziecko jest stymulowane do intuicyjnego rozumienia znaczeń w oparciu o kontekst, dzięki czemu jeszcze bardziej rozwija swoje kompetencje językowe, rozumiane jako zdolność do rozumienia i samodzielnego poprawnego tworzenia komunikatów wcześniej nie napotkanych. 

Podczas zajęć hiszpańskiego pracujemy na materiałach z rzeczywistego otoczenia dziecka, takich które je żywo interesują. Powoduje to znaczny wzrost zaangażowania dziecka w zajęcia.

Metoda Colorin Colorado wykorzystuje założenia teorii profesora Gardnera o inteligencji wielorakiej. Dzięki temu zapewniamy dzieciom rozwój językowy kładąc nacisk na takie aktywności, które stymulują je do nauki. Zajęcia są bardzo różnorodne, tak aby każde dziecko niezależnie od dominującego u niego rodzaju inteligencji, było zaciekawione na lekcji hiszpańskiego. Kurs hiszpańskiego zapewnia dzieciom różne formy pracy: od takich, które wymagają ruchu (bieganie, skakanie, tańczenie itp., poprzez recytowanie, śpiewanie, wyliczanie, liczenie, aż po zajęcia przyrodnicze i humanistyczne. Duży nacisk kładziemy na zapamiętywanie, jak również proponujemy formy pracy teatralnej, gdzie dzieci uczą się ról i je prezentują.

Kurs języka hiszpańskiego Colorin Colorado odbywa się w schematach:

  • spotkania 2 x w tygodniu po 60 minut 
  • spotkania 1 x w tygodniu po 90 minut 
  • spotkania 1 x w tygodniu po 60 minut

Colorín Colorado to kompletna metoda nauki języka hiszpańskiego wraz z atrakcyjnym i przemyślanym podręcznikiem dla dzieci. Pozwala na naukę poprzez pełne zanurzenie w języku dzięki czemu jest tak skuteczna.

 

CERTYFIKAT BEZPIECZNE DZIECKO

Podręcznik Colorín Colorado – español, robots y teclado otrzymało certyfikat Bezpieczne Dziecko. A oto uzasadnienie:

Podręcznik został przeanalizowany pod względem jakości, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Członkowie Komisji docenili przepiękną i zachęcającą kolorystykę, estetykę wykonani, dbałość o dopracowanie szczegółów, dobór tematyki i elementów obrazkowych do wieku dzieci. Pozytywne wrażenie zrobiły dodatkowe karty z naklejkami. W kwestii jakości wykonania znaczenie odegrała jakość papieru, jest przyjemny w dotyku, nie ma nieprzyjemnego zapachu oraz łatwość użycia naklejek. Książka jest bardzo estetycznie skomponowana pod względem wizualnym, zachęca do oglądania i tym samym do wykonywania poleceń oraz kreatywnego podejścia do zadań.
Treści są jasne a polecenia zrozumiałe, płyta odznacza się wysoką jakością nagrania, dialogi są przyjemne, głosy są profesjonalnie i intuicyjnie dobrane. Treść jest spójna z podręcznikiem. Podręcznik stanowi doskonałe źródło do pracy z dziećmi dla nauczyciela co zostało docenione przez branżowego Członka Komisji, magistra iberystyki i dyplomowanego nauczyciela języka hiszpańskiego.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE LEKCJE POKAZOWE, informacje TUTAJ

Projekt i wykonanie: WebCitron.eu
Zapisz się!Darmowa lekcja
Facebook