Zobacz więcej

Półkolonie dla dzieci – Wakacje w Łodzi

Wakacje to czas wolny od zajęć w szkole – jednak można go spędzić aktywnie i w gronie rówieśników.

Rodzicu szukasz półkolonii letnich wypełnionych po brzegi atrakcjami? Ani Ty, ani dziecko nie lubicie nudy?! Hmmm..

U nas będzie aktywnie  🛴, ciekawie i w gronie rówieśników.
Atrakcje jakie planujemy: park linowy, kręgle, kino, park trampolin, teatr, papugarnia, planetarium, wycieczki pociągiem.
To tylko część atrakcji jakie planujemy  które sprawią dzieciom wiele radości  i niezapomnianych wrażeń.

ATRAKCJE dla dzieci podczas półkolonii🚀:
– 5 wycieczek podczas jednego turnusu
– angielski codziennie 🇬🇧
– warsztaty chemiczno/fizyczne, lofi robot
– pełne wyżywienie 🍭🍕🥝 (uwzględniamy diety) 
– ubezpieczenie NNW.
– opiekę 7:00 – 17:00 

PLAN RAMOWY DNIA:
 • zbiórka dzieci godz. 7.00- 8.00;
 • śniadanie;
 • wycieczka, wyjazd, wychodzimy ok godz. 9.00;
 • ok 13.30 obiad i odpoczynek;
 • 14.00-15.00 język angielskie Metodą Genki English rekomendowaną przez Harvard University. Jesteśmy jedynym licencjobiorcą w Łodzi i jedyną szkołą na świecie mającą status EXPERT w wykonywaniu tej metody;
 • 15.00-16.00 warsztaty: chemiczne/plastyczne/lofi robot/slame. Każdego dnia coś innego.
 • podwieczorek
 • od godz. 16.00 czas wolny bardziej swobodny na gry planszowe lub ruchowe x-box, kiedy dzieci oczekują na odbiór przez rodziców.

Półkolonie letnie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty 

Zapisy pod numerami telefonu

RETKINIA 730-600-161

CENTRUM 796-220-124.

CENNIK*:
– Pierwszy tydzień 470 zł
– Drugi tydzień i każdy kolejny 450 zł

*Przy zapisaniu 2 dzieci (rodzeństwa) obowiązuje niższa cena.

OPIS poszczególnych turnusów półkolonii letnich dla dzieci 🙂

 • I turnus 25.06 – 19.06. 2018

W tym tygodniu zapoznamy się z przyrodą odwiedzając m.in. Papugarnię czy plac zabaw na zdrowiu. Gra w kręgle pozwoli nam na poznanie zasad współpracy, a jednocześnie rywalizacji. Poznamy jak działa lotnisko i dlaczego samolot nie może odlecieć bez pozwolenia, przedstawione zostaną także służby ratunkowe i nie tylko pracujące tam. Trochę historii o naszej małej ojczyźnie zapewni nam wizyta w Pabianickim zamku oraz podróż pociągiem. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • II turnus 2.07 – 6.07. 2018

Roślinność daje nam poczucie zdrowego życia i to, że dzięki nim oddychamy. Więcej dowiemy się odwiedzając Arboretum w Rogowie do którego pojedziemy pociągiem. Naszą koordynację wzrokowo-ruchową doskonalić będzie wycieczka do parku linowego w Arturówku, a warsztaty z majsterkowania w Castoramie nauczą motoryki małej. Zamienimy się w małych kucharzy i każdy z uczestników w prawdziwej Pizzeri zrobi własną pizzę, którą będzie mógł zjeść. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • III turnus 9.07 – 13.07. 2018

Specjalnie zorganizowane warsztaty na łódzkich błoniach pozwolą na wykonanie ogromnych baniek mydlanych a jak się uda nawet w nich zamknąć to będzie wesoła zabawa. Carnival grupa cyrkowa nauczy nas sztuczek cyrkowych oraz pozwoli na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Seans w kinie pozwoli na odpoczynek i zapewni nam dobrą rozrywkę. Na koniec tygodnia zrobimy prawdziwy piknik w ogrodzie botanicznym.Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • IV turnus – 16.07 – 20.07. 2018

Tym razem odwiedzimy piekarnię gdzie poznamy zasady wypieku pieczywa oraz sami zrobimy bułeczki, które zabierzemy do domu. Z racji, że każdy kocha oglądać bajki odwiedzimy muzeum animacji Se-ma-for, gdzie nagrywano wspaniałe dobranocki. Także zamienimy się  w kucharzy i w studiu małego kucharza ugotujemy sobie sami obiadek, a może zrobimy deser? Nie może także zabraknąć kontaktu z przyrodą, zatem odwiedzimy stadninę koni, gdzie przy pomocy instruktora będziemy mogli na nich pojeździć a na koniec zorganizowane zostanie ognisko lub grill. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • V turnus – 23.07 – 27.07.2018 

Któż nie kocha teatru? My także go odwiedzimy, ale od strony kulis. Zobaczmy wszystko co kryje się za sceną i dowiemy się ile pracy trzeba włożyć zanim aktorzy wyjdą na scenę. Poczujemy w sobe duszę artysty poprzez odwiedzenie laboratorium Akademii Sztuk Pięknych, a zabawa w figloraju sprawi, że spożytkujemy energię  w sobie zgromadzoną. Dzieci energi mają bardzo dużo zatem na koniec tygodnia odwiedzimy park trampolin i będziemy skakać ile się da. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • VI turnus 30.07 – 3.08.2018

Kto nie lubi cukierków? Odwiedzimy miejsce gdzie sami sobie wykonamy lizaki, które zabierzemy do domu i zjemy. Odwiedzimy także planetarium, gdzie poznamy układ gwiazd i dowiemy się jakie mają nazwy. Latem zawsze jest gorąco dlatego, aby poczuć troszkę zimy udamy się na tor saneczkowy skąd zobaczymy całą panoramę Łodzi, a podróż pociągiem do Łęczycy pozwoli na poznanie legend polskich i ciekawej historii. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • VII turnus 6.08 – 10.08.2018 

Szaleństwom nie ma końca. W tym tygodniu odwiedzimy eksperymentarium, gdzie poznamy wiele praw fizyki oraz zasady otaczającego nas świata. Trening sportowy z wykorzystaniem trampolin pozwoli nam na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i uwolni z nas mnóstwo endorfin – hormonów szczęścia. Na kolejne sportowe wrażenia możemy sobie pozwolić na ściance wspinaczkowej czy też w parku linowym. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

 • VIII  turnus 13,14,16,17.08.2018

Wizyta w Białej Fabryce pozwoli na zapoznanie się z historią włókiennictwa w naszym mieście. Warsztaty tam zorganizowane pozwolą, że poczujemy się jak prawdziwi fabrykanci. Na kręgielni nauczymy się współpracy i zdrowej rywalizacji, a sala zabaw pozwoli na spożytkowanie nadmiaru zebranej w nas energii. Jak tylko pogoda pozwoli udamy się na plażę. Ponadto warsztaty fizyczno-chemiczne, plastyczne i logicznego myślenia rozwiną umiejętności przewidywania i zasad fizyki. Codzienna dawka języka angielskiego pozwoli na rozwój naszego słownictwa i umiejętności językowych.

Projekt i wykonanie: WebCitron.eu
Zapisz się!Darmowa lekcja
Facebook