NGL Kids – nauka angielskiego idąca z duchem czasu

Dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat

Renomowany program nauczania autorstwa National Geographic, oparty na autentycznych materiałach, nowych technologiach i zróżnicowanych aktywnościach.
Kompleksowa nauka języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, zarówno pod kątem szkoły i egzaminów, jak i praktycznych umiejętności komunikacji.

  • Co zrobić, aby zainteresować nauką dzieci w wieku szkolnym?
  • Jak uczyć efektywnie i wszechstronnie, nie zaniedbując żadnego z aspektów kompleksowej nauki języka?

Odpowiedzią na te pytania jest metoda NGLNational Geographic Learning.

język angielski

Metoda NGL Kids jest rekomendowana do nauczania angielskiego dzieci ze szkoły podstawowej.

Zapisz dziecko na 2 darmowe lekcje próbne i upewnij się w swojej decyzji. Sprawdź nas jak uczymy!

Jak uczymy dzieci angielskiego na kursie NGL Kids?

Dziś już dobrze wiemy, że zapamiętywanie słówek wyrwanych z kontekstu i reguł gramatycznych nie jest sposobem na produktywną naukę języka. W szkole zwykle próbuje się angażować dzieci czytankami o nieciekawych, odległych, abstrakcyjnych tematach i powtarzaniem dialogów, których nigdy nie usłyszą w prawdziwym życiu. Te metody po prostu nie zdają egzaminu.

W związku z tym MY łączymy tradycję z innowacją. Nawet nauka z podręcznika może być ciekawa i pomocna – jeśli strona wizualna przyciąga uwagę ucznia, treści są przedstawione w przejrzysty sposób, a teksty dotyczą tematów bliskich lub nowych i intrygujących. Poza tym istnieje wiele innych sposobów na naukę, po które nie boimy się sięgać.

Autentyczne Materiały

Program zajęć oparty jest na renomowanych podręcznikach i materiałach National Geographic Learning. Filmy, barwne zdjęcia czy reportaże ze świata rozbudzają ciekawość naszych kursantów, angażują ich i motywują do nauki.
Ponadto używamy żywego języka, a słownictwo i gramatykę wprowadzamy w rzeczywistym kontekście, dzięki czemu dzieci uczą się nie tylko poprawnej, ale też naturalnej komunikacji.

Nowe Technologie

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i upodobaniom kursantów. Chętnie sięgamy po media, jakich uczniowie podstawówki używają na co dzień. Podczas zajęć korzystamy z platformy multimedialnej oraz podtrzymujemy zainteresowanie dzieci nowościami technologicznymi.

Zróżnicowane Aktywności

Dziś coraz częściej akcentuje się konieczność oddziaływania na różne zmysły w trakcie nauki. Dlatego pracę z książką i multimediami przeplatamy grami i zabawami ruchowymi, dzięki którym dzieciom łatwiej jest przyswoić nowe słownictwo czy gramatykę. 
Ten model nauki umożliwia szybsze i trwalsze zapamiętywanie oraz wspiera wszystkie dzieci, bez względu na dominujący u nich rodzaj inteligencji i styl uczenia się.

NGL Kids – więcej niż nauka angielskiego dla dzieci

Przyznamy się do jeszcze jednej ambicji. Sama nauka angielskiego to dla nas za mało. Dlaczego? 
Bo znajomość tego języka jest związana z szeregiem możliwości, ale też wyzwań, z którymi dzieci spotkają się jeszcze zanim przekroczą próg dorosłości.

Kurs NGL Kids nie jest zwykłym kursem językowym – jest przygodą, która otwiera dzieci na otaczający je świat, kształtuje postawy i umiejętności miękkie obywatela XXI wieku i daje lepszy start w dorosłość każdemu naszemu uczniowi. 

👉 Autentyczne teksty i materiały wizualne poszerzają wiedzę kursantów o otaczającej ich rzeczywistości, wzbudzają ich ciekawość, ale też zaszczepiają w nich umiejętność krytycznego myślenia i uczą, w jaki sposób selekcjonować informacje. 

👉 Dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i za otaczający je świat. Treści zawarte w podręczniku pokazują wartość otwartej postawy wobec drugiego człowieka i innych kultur, przy zachowaniu dumy ze swojego miejsca na ziemi.

👉 Z kolei praca w grupach i realizowane przez nas zadania projektowe rozwijają u kursantów umiejętność współpracy i skutecznej komunikacji całkowicie w języku angielskim. Pomagają im budować pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi. 

Założeniem kursu NGL Kids jest wykształcenie dzieci na świadomych obywateli świata, którzy pośród kultury globalnej czują się jak ryba w wodzie.

Ten kurs prowadzimy w dwóch schematach:

  • zajęcia 1 x w tygodniu po 90 minut
  • zajęcia 2 x w tygodniu po 60 minut

Zajęcia prowadzone są w grupach liczących maksymalnie 8 osób, aby każdemu z naszych podopiecznych zapewnić tyle uwagi, ile potrzebuje, aby osiągnąć znakomite efekty na kursie NGL Kids.

Różnorodność i postęp są fajne, ale czy to pomoże mojemu dziecku zdobywać dobre oceny i zdać egzaminy?

Oczywiście! Gry i zabawy, zróżnicowane materiały i nowoczesne technologie nie tylko służą przyciągnięciu uwagi, ale też pomagają w zapamiętywaniu, uczą lepszego konstruowania zdań i dobierania wyrażeń, naturalnego posługiwania się językiem.
Poza tym stawiamy na kompleksową naukę. Myślimy zarówno o aktualnych potrzebach dzieci, jak i o ich przyszłości. Na tym kursie nie brakuje nauki słówek, zagadnień gramatycznych, pisania, słuchania i czytania w języku angielskim, czyli umiejętności zazwyczaj sprawdzanych w szkole.
Korzystamy z podręczników, ponieważ program szkolny wymaga od uczniów usystematyzowanej wiedzy oraz określonego zasobu słownictwa. Kurs NGL Kids uzupełnia i poszerza ten program oraz pomaga dzieciom poczuć się pewnie w angielskim – a to najlepszy sposób na osiąganie sukcesów również w szkole.

W szkole przede wszystkim brakuje zajęć z mówienia. Czy moje dziecko nauczy się swobodnie rozmawiać po angielsku?

Nauka języka to dla nas przede wszystkim nauka komunikacji, czyli „żeby dziecko umiało nie tylko w teorii, ale też w praktyce”. 
Już w podstawówce dzieciom na co dzień przydaje się znajomość rozumienia angielskiego pisanego (posty, tweety, newsy, artykuły w Internecie) i ze słuchu (filmy, seriale, filmiki w social media, podcasty). To czas, w którym zaczynają obcować w globalnym świecie wirtualnym, wyrażać się publicznie, nawiązywać zagraniczne znajomości.
Aby swobodnie porozumiewać się ze światem i funkcjonować w kulturze globalnej, muszą znać naturalny język zarówno w formie pisanej, jak i mówionej. Dlatego istotnym punktem programu naszych zajęć jest nauka mówienia w języku angielskim, ponieważ jest to pomijany, a jednocześnie najistotniejszy i często najtrudniejszy element w kształceniu językowym dziecka.
Zanurzenie w języku, autentyczne materiały video, naturalne dialogi, ćwiczenia z rówieśnikami i inne angażujące aktywności pomogą każdemu z naszych kursantów przełamać językową barierę.

Zajęcia angielskiego dla dzieci metodą NGL Kids

Nie czekaj. Zadzwoń!

Zapisz dziecko już dziś na zajęcia próbne. Podaruj mu lepszy start w życiu!

kontakt BEC