NGL Kids – nauka angielskiego idąca z duchem czasu

Dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat

Renomowany program nauczania autorstwa National Geographic, oparty na autentycznych materiałach, nowych technologiach i zróżnicowanych aktywnościach.
Kompleksowa nauka języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, zarówno pod kątem szkoły i egzaminów, jak i praktycznych umiejętności komunikacji.

  • Co zrobić, aby zainteresować nauką dzieci w wieku szkolnym?
  • Jak uczyć efektywnie i wszechstronnie, nie zaniedbując żadnego z aspektów kompleksowej nauki języka?

Odpowiedzią na te pytania jest metoda NGLNational Geographic Learning.

język angielski

Metoda National Geographic Learning Kids jest rekomendowana do nauczania angielskiego dzieci ze szkoły podstawowej.

Zapisz dziecko na darmowe lekcje próbne i upewnij się w swojej decyzji. Sprawdź nas jak uczymy!

Jak uczymy dzieci angielskiego na kursie NGL Kids?

Dziś już dobrze wiemy, że zapamiętywanie słówek wyrwanych z kontekstu i reguł gramatycznych nie jest sposobem na produktywną naukę języka. W szkole zwykle próbuje się angażować dzieci czytankami o nieciekawych, odległych, abstrakcyjnych tematach i powtarzaniem dialogów, których nigdy nie usłyszą w prawdziwym życiu. Te metody po prostu nie zdają egzaminu.

W związku z tym MY łączymy tradycję z innowacją. Nawet nauka z podręcznika może być ciekawa i pomocna – jeśli strona wizualna przyciąga uwagę ucznia, treści są przedstawione w przejrzysty sposób, a teksty dotyczą tematów bliskich lub nowych i intrygujących. Poza tym istnieje wiele innych sposobów na naukę, po które nie boimy się sięgać.

Autentyczne Materiały

Program zajęć oparty jest na renomowanych podręcznikach i materiałach National Geographic Learning. Filmy, barwne zdjęcia czy reportaże ze świata rozbudzają ciekawość naszych kursantów, angażują ich i motywują do nauki.
Ponadto używamy żywego języka, a słownictwo i gramatykę wprowadzamy w rzeczywistym kontekście, dzięki czemu dzieci uczą się nie tylko poprawnej, ale też naturalnej komunikacji.

Nowe Technologie

Wychodzimy naprzeciw potrzebom i upodobaniom kursantów. Chętnie sięgamy po media, jakich uczniowie podstawówki używają na co dzień. Podczas zajęć korzystamy z platformy multimedialnej oraz podtrzymujemy zainteresowanie dzieci nowościami technologicznymi.

Zróżnicowane Aktywności

Dziś coraz częściej akcentuje się konieczność oddziaływania na różne zmysły w trakcie nauki. Dlatego pracę z książką i multimediami przeplatamy grami i zabawami ruchowymi, dzięki którym dzieciom łatwiej jest przyswoić nowe słownictwo czy gramatykę. 
Ten model nauki umożliwia szybsze i trwalsze zapamiętywanie oraz wspiera wszystkie dzieci, bez względu na dominujący u nich rodzaj inteligencji i styl uczenia się.

National Geographic Learning Kids – więcej niż nauka angielskiego dla dzieci

Przyznamy się do jeszcze jednej ambicji. Sama nauka angielskiego to dla nas za mało. Dlaczego? 
Bo znajomość tego języka jest związana z szeregiem możliwości, ale też wyzwań, z którymi dzieci spotkają się jeszcze zanim przekroczą próg dorosłości.

Kurs National Geographic Learning Kids nie jest zwykłym kursem językowym – jest przygodą, która otwiera dzieci na otaczający je świat, kształtuje postawy i umiejętności miękkie obywatela XXI wieku i daje lepszy start w dorosłość każdemu naszemu uczniowi. 

👉 Autentyczne teksty i materiały wizualne poszerzają wiedzę kursantów o otaczającej ich rzeczywistości, wzbudzają ich ciekawość, ale też zaszczepiają w nich umiejętność krytycznego myślenia i uczą, w jaki sposób selekcjonować informacje. 

👉 Dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i za otaczający je świat. Treści zawarte w podręczniku pokazują wartość otwartej postawy wobec drugiego człowieka i innych kultur, przy zachowaniu dumy ze swojego miejsca na ziemi.

👉 Z kolei praca w grupach i realizowane przez nas zadania projektowe rozwijają u kursantów umiejętność współpracy i skutecznej komunikacji całkowicie w języku angielskim. Pomagają im budować pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi. 

Założeniem kursu National Geographic Learning Kids jest wykształcenie dzieci na świadomych obywateli świata, którzy pośród kultury globalnej czują się jak ryba w wodzie.

Ten kurs prowadzimy w dwóch schematach:

  • zajęcia 1 x w tygodniu po 90 minut
  • zajęcia 2 x w tygodniu po 60 minut

Zajęcia prowadzone są w grupach liczących maksymalnie 10 osób, aby każdemu z naszych podopiecznych zapewnić tyle uwagi, ile potrzebuje, aby osiągnąć znakomite efekty na kursie National Geographic Learning Kids.

Zapisz dziecko na darmowe lekcje próbne i upewnij się w swojej decyzji. Sprawdź nas jak uczymy!

 

Różnorodność i postęp są fajne, ale czy to pomoże mojemu dziecku zdobywać dobre oceny i zdać egzaminy?

Oczywiście! Gry i zabawy, zróżnicowane materiały i nowoczesne technologie nie tylko służą przyciągnięciu uwagi, ale też pomagają w zapamiętywaniu, uczą lepszego konstruowania zdań i dobierania wyrażeń, naturalnego posługiwania się językiem.
Poza tym stawiamy na kompleksową naukę. Myślimy zarówno o aktualnych potrzebach dzieci, jak i o ich przyszłości. Na tym kursie nie brakuje nauki słówek, zagadnień gramatycznych, pisania, słuchania i czytania w języku angielskim, czyli umiejętności zazwyczaj sprawdzanych w szkole.
Korzystamy z podręczników, ponieważ program szkolny wymaga od uczniów usystematyzowanej wiedzy oraz określonego zasobu słownictwa. Kurs National Geographic Learning Kids uzupełnia i poszerza ten program oraz pomaga dzieciom poczuć się pewnie w angielskim – a to najlepszy sposób na osiąganie sukcesów również w szkole.

W szkole przede wszystkim brakuje zajęć z mówienia. Czy moje dziecko nauczy się swobodnie rozmawiać po angielsku?

Nauka języka to dla nas przede wszystkim nauka komunikacji, czyli „żeby dziecko umiało nie tylko w teorii, ale też w praktyce”. 
Już w podstawówce dzieciom na co dzień przydaje się znajomość rozumienia angielskiego pisanego (posty, tweety, newsy, artykuły w Internecie) i ze słuchu (filmy, seriale, filmiki w social media, podcasty). To czas, w którym zaczynają obcować w globalnym świecie wirtualnym, wyrażać się publicznie, nawiązywać zagraniczne znajomości.
Aby swobodnie porozumiewać się ze światem i funkcjonować w kulturze globalnej, muszą znać naturalny język zarówno w formie pisanej, jak i mówionej. Dlatego istotnym punktem programu naszych zajęć jest nauka mówienia w języku angielskim, ponieważ jest to pomijany, a jednocześnie najistotniejszy i często najtrudniejszy element w kształceniu językowym dziecka.
Zanurzenie w języku, autentyczne materiały video, naturalne dialogi, ćwiczenia z rówieśnikami i inne angażujące aktywności pomogą każdemu z naszych kursantów przełamać językową barierę.

Zajęcia angielskiego dla dzieci metodą NGL Kids

Nie czekaj. Zadzwoń!

Zapisz dziecko już dziś na zajęcia próbne. Podaruj mu lepszy start w życiu!

kontakt BEC