Colorin Colorado – skuteczna nauka hiszpańskiego dla każdego

Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat

Innowacyjny program nauczania oparty na renomowanych materiałach Colorin Colorado. Nastawiony na naukę komunikacji językowych i uwzględniający potrzeby dzieci o różnych rodzajach inteligencji. 
Wysoce skuteczny i atrakcyjny dla kursantów dzięki pełnemu zanurzeniu w języku, stosowanej zasadzie spirali i różnorodnym formom aktywności.

Chcesz, żeby Twoje dziecko rozwijało się na wiele sposobów, także poza szkołą? Żeby zdobywało przydatne umiejętności w ciekawy i przyjemny sposób?

W takim razie zapraszamy na kurs języka HISZPAŃSKIEGO, który obudzi w nim prawdziwą pasję do tego języka. To nie przesada!

hiszpanski-genki-english

Metoda Colorin Colorado jest rekomendowana do nauczania dzieci ze szkoły podstawowej.

Zapisz dziecko na darmowe lekcje próbne i upewnij się w swojej decyzji. Sprawdź nas jak uczymy!

Colorin Colorado

Colorín Colorado to kompletna metoda nauki języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku szkolnym, która dzięki różnorodności angażuje każdego uczestnika zajęć, bez względu na dominujący u niego rodzaj inteligencji. Oryginalne sposoby nauki i ciekawe tematy sprawiają, że zajęcia są dla dzieci naprawdę atrakcyjne.

A czemu zawdzięczamy, że ten pomysł na naukę jest wysoce skuteczny?

Poznaj dwóch najważniejszych bohaterów metody Colorin Colorado:

🟡 ZANURZENIE W JĘZYKU

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego dziecko w szkole nie potrafi się nauczyć języka obcego tak szybko i łatwo jak ojczystego, to mamy odpowiedź. Kluczem do sukcesu jest pełne zanurzenie w języku.

Na kursie Colorin Colorado od pierwszych zajęć komunikujemy się z kursantami po hiszpańsku i oczekujemy od nich tego samego. Wprowadzamy zwroty, które dzieci będą używać w określonych, powtarzających się w trakcie zajęć sytuacjach. Dzięki temu kursanci łapią słówka i wyrażenia w lot.

Wrzucamy ich na głęboką wodę? Skąd – jest dokładnie na odwrót. To najłatwiejszy i najbardziej naturalny sposób nauki języka hiszpańskiego. Przyczyną powstawania trudnej do przeskoczenia bariery językowej jest sytuacja, kiedy w szkole dzieciom każe się zapamiętywać wyjęte z kontekstu słownictwo i gramatykę, a potem wymaga się od nich swobodnego tworzenia zdań i komunikowania się, choć nie są osłuchane z żywym językiem, nie znają naturalnych połączeń wyrazowych i najzwyklejszych zwrotów.

Dzięki zanurzeniu w języku kursanci uczą się reagować, komunikować swoje potrzeby i wyrażać myśli po hiszpańsku od samego początku. Poznają zwroty, dzięki którym mogą bardzo szybko opanować komunikację na podstawowym poziomie nawet bez obszernej znajomości słownictwa i gramatyki.

🟡 METODA SPIRALI

Pewnie znasz tę frustrację, kiedy zdobyta wiedza ulatuje z głowy i wydaje się, że już nic z niej nie pozostało. Może się tak dziać nawet kiedy powtarzamy ten sam materiał wielokrotnie. Jak temu zaradzić?

Zasada spirali polega na powracaniu do przerobionego słownictwa i poruszonych zagadnień wciąż na nowo – ale nie chodzi o powtarzanie wyrazów i formułek jak bezmyślny robot. Za każdym razem dziecko słyszy te same struktury, słówka i zwroty w innym kontekście. Uczymy się tego samego – ale inaczej. 

Ile takich powtórek nas czeka? Jedni sugerują liczbę 17, według innych jest to przedział 8–12 razy, a niektórzy podają 11 jako idealną ilość powtórek gwarantującą zapamiętanie. Jednak metoda przemyślanego powtarzania jest tutaj znacznie ważniejsza od ilości powtórek.

Czy w ten sposób nie marnujemy czasu? Skąd! Dzięki temu, że powtarzamy materiał, umieszczając to samo w ciągle nowych kontekstach, każda powtórka jest jednocześnie okazją do nauki czegoś nowego.

Zapisz dziecko na darmowe lekcje próbne i upewnij się w swojej decyzji. Sprawdź nas jak uczymy!

Co jeszcze wyróżnia metodę Colorin Colorado na tle innych kursów hiszpańskiego?

Nacisk na komunikację

Na każdych zajęciach stwarzamy w klasie naturalne sytuacje sprzyjające komunikacji z prowadzącym i innymi kursantami. Kładziemy nacisk na samodzielne budowanie zdań i pytań. Dzieci są zapraszane do tworzenia krótkich dialogów z wykorzystaniem nowo poznanych słów i zwrotów.
Zanurzenie w języku stymuluje kursantów do intuicyjnego rozumienia znaczeń na podstawie kontekstu, dzięki czemu jeszcze bardziej rozwijają swoje kompetencje językowe, w tym zdolność do rozumienia i samodzielnego poprawnego tworzenia komunikatów wcześniej nie napotkanych.

Tematy ciekawe i bliskie kursantom

Wieloletnie doświadczenie autorów pomogło dobrać tematy autentycznie ciekawe dla dzieci w tym wieku. Poruszane zagadnienia niezawodnie wzbudzają żywe zainteresowanie i radość naszych podopiecznych.
Jednocześnie sprawiamy, że każdy z kursantów staje się jednym z bohaterów naszej językowej przygody. Ćwiczymy mówienie o naszych własnych doświadczeniach, zainteresowaniach, ludziach i przedmiotach z naszego otoczenia. Korzystamy z rzeczywistych zdjęć dzieci, aby nauczyły się mówić o bliskich im sprawach po hiszpańsku.

Szeroka gama aktywności

Wystarczy spojrzeć na sam nasz podręcznik, aby przekonać się, że Colorin Colorado stawia na różnorodność: kolorowe strony pełne ilustracji, ćwiczenia wszelkiego rodzaju, a nawet komiksy. A poza podręcznikiem? Korzystamy z kolorowych fiszek i dodatkowych kart pracy. Oglądamy fimiki, śpiewamy fajne piosenki po hiszpańsku. Ruszamy się i tańczymy, odgrywamy scenki.
Wszystko po to, aby w czasie naszych zajęć nie było nawet najmniejszego miejsca na nudę i brak zaangażowania – a to przekłada się na efektywność naszej wspólnej pracy.

Podoba Ci się nasz pomysł na naukę hiszpańskiego dla dzieci? W takim razie mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy Twoją pociechę na naszych zajęciach i będziemy mogli wciągnąć ją w świat tego fascynującego języka!

Kurs języka hiszpańskiego Colorin Colorado prowadzimy w dwóch schematach:

  • zajęcia 1 x w tygodniu po 90 minut
  • zajęcia 2 x w tygodniu po 60 minut

 

Lepiej wybrać język hiszpański, czy język angielski?

Według nas najlepiej jeden i drugi! Dlaczego?

Język angielski stał się powszechnym językiem komunikacji międzynarodowej i jego znajomość jest podstawowym wymogiem do zatrudnienia w ogromnej ilości zawodów, a nawet do rozpoczęcia studiów. To oznacza, że coraz rzadziej postrzega się ją jako dodatkowy atut.

Język hiszpański, tak jak angielski, to język międzynarodowy, którym porozumiewa się duża część świata, w tym ludność większości państw Ameryki Południowej i Środkowej oraz obywatele Hiszpanii – mieszkańcy nie tylko części kontynentalnej, ale także np. Wysp Kanaryjskich. Poza tym hiszpańskojęzyczne mniejszości narodowe mają znaczną reprezentację w wielu innych krajach świata. 

Kurs Colorin Colorado pomoże Twojemu dziecku zdobyć wyróżniającą umiejętność, poszerzyć językowe horyzonty i w młodym wieku zostać poliglotą.

Zajęcia metodą Colorin Colorado

Nie czekaj. Zadzwoń!

Zapisz dziecko już dziś na zajęcia próbne. Podaruj mu lepszy start w życiu!

kontakt BEC